Opinie zdającychTOEIC®

co mówią ci, którzy zdali TOEIC® ?

Opinie o egzaminie TOEIC®


"Chcielibyśmy polecić egzamin TOEIC® wszystkim studentom m.in. ze względu na jego bardzo sprawne przeprowadzenie, rekordowo krótki okres oczekiwania na wyniki i certyfikaty oraz to, że odbył się on u nas na uczelni, co zaoszczędziło nam czasu i pieniędzy na dojazd do miejsca egzaminu."

Joanna - studentka Wydziału Architektury, Politechnika Białostocka

"Bardzo dużym plusem egzaminu TOEIC® jest to, że dzięki jego formule osoba zdająca nie musi się martwić czy egzamin zda czy też go nie zda. Dzięki zróżnicowanemu stopniowi trudności pytań egzaminacyjnych osoba zdająca ten egzamin otrzymuje informację na temat swojego poziomu znajomości języka. Dużym plusem egzaminu jest tematyka pytań egzaminacyjnych, związanych głównie ze środowiskiem pracy."

Katarzyna - szkoła Atena, Olsztyn

 "Pierwszy raz miałem do czynienia z egzaminem TOEIC® i ogólne wrażenia są pozytywne. Zaskoczył mnie sprawny przebieg egzaminu i jasne zasady. Stopień trudności, jak i dobór zadań testowych był urozmaicony. słyszałem, że dobór lektorów, których słychać w nagraniu jest tak przemyślany, aby język angielski reprezentowany był zarówno w wersji amerykańskiej, jak i, na przykład, australijskiej.
(...) Zaletą egzaminu jest to, że nie trzeba długo czekać na wyniki, a każdy wynik opatrzony jest odpowiednim komentarzem. Myślę, że w głównej mierze zawdzięczamy to formie, w jakiej podawaliśmy odpowiedzi. Może to jednak przysporzyć pewnych problemów osobom nieuważnym. Cieszy fakt, że nie są przewidziane punkty ujemne za błędne odpowiedzi. A fakt, że każdy wychodzi obronną ręką z tego egzaminu sprawia, że motywacja zdających do pracy i kontynuowania nauki wzrasta :)"

Mariusz Mazurek 

"Bardzo się cieszę, że miałem możliwość zdawania egzaminu TOEIC®. Po kilku latach nauki angielskiego w różnych szkołach językowych będę mógł poznać niezależną ocenę moich umiejętności. Egzamin był bardzo sprawnie przeprowadzony, wymagał jednak od zdających pełnej koncentracji przez całe 2 godziny. Odpowiedź na 200 pytań w części Listening i Reading wymagała nie tylko znajomości języka, ale również wytężonej uwagi. Podobało mi się, że nie musiałem deklarować, na jakim poziomie chcę zdawać egzamin, a wynik będzie rzetelny i obiektywny. Myślę, że niezależnie od wyniku, za kilka lat ponownie zdecyduję się na zdawanie TOEIC® żeby przekonać się o tym, w jakim tempie robię postępy w nauce."

Tomasz Ryś  

do góry
Copyright© 2015 by Educational Testing Service. All rights reserved. ETS, the ETS logo and TOEIC and registered trademarks of Educational Testing Service (ETS) in the United States and other countries.